tranko-buskas-ilac

Tranko Buskas ruhsal gerginliklerin giderilmesi amacıyla kullanılan, etken maddesi medazepam ve hiyosin-N-butilbromid olan bir ilaçtır. Ruhsal gerginliklerin yanı sıra kasların gevşetilmesi gibi etkilere de sahiptir. Kırmızı reçeteli bir ilaç olduğu için ancak doktor tavsiyesi ile kullanımına başlanabilir. Hekim tarafından tavsiye edilen bu ilaçlar, aynı zamanda doğru dozda kullanılmak zorundadır. Özellikle doz aşımına çok dikkat edilmesi gerekir.

Tranko Buskas Nedir?

Tranko Buskas nedir ve ne işe yarar konusu hakkında öncelikle sizlere bilgi vermek istiyoruz. Tranko ruhsal sorunların tedavi edilmesine yönelik olarak kullanılan bir yardımcı ilaçtır. Kişilerde görülen gerginliğin, stresin ve kasılmaların yarattığı krampların tedavi edilmesini sağlar. Bir antidepresan olduğu söylenemez. Daha çok ruhsal problemlerden kaynaklanan sindirim sorunları ve kramplar üzerinde tedavi edici etkiye sahiptir. Ruhsal gerginliklerin azaltılmasını, mide ve bağırsak rahatsızlıklarının azaltılmasını sağlar.

tranko-buskas

Tranko Buskas Ne İçin Kullanılmaktadır?

Tranko Buskas ilaç daha çok kas gevşetici ve sakinleştirici olarak kullanılır. Daha çok ruhsal sıkıntılardan kaynaklı olarak ortaya çıkan ağrıların giderilmesi üzerinde etkili bir ilaçtır. Özellikle vücutta bazı bölgelerde meydana gelen ağrıların azaltılmasında etkilidir. Bunlar şöyledir;

 • Midede yanma ve kramp gibi rahatsızlıklar
 • Psikolojik sorunlardan kaynaklı olarak ortaya çıkan bağırsak sorunları
 • Safra yollarında oluşan kramplar ve şişkinlikler
 • Adet dönemi öncesinde gerginlikler ve ağrılar

Tranko Nasıl Kullanılır?

Tranko Buskas kullanımı sırasında oldukça dikkat edilmesi gerekir. Rahatsızlığınıza ve şikayetlerinize göre, doktorunuz sizlere doğru dozu reçete edecektir. Doktorunuzun tavsiyeleri dışında bir doz kullanımı sağladığınızda, ilacın yan etkileri ile karşı karşıya kalmanız muhtemel olacaktır. Genel olarak ilacın kullanımında günde 3 doz 10 mg veya da 20 mg şeklinde karar verilir. Kişilerin yaşına, sağlık durumuna ve rahatsızlığına göre doz durumu da değişebilir. Tüm bunların kararını verecek olan, uzman doktordur. Online terapi desteğinden yararlandığınızda, sizlere aynı şekilde gerek görülmesi durumunda bu tip ilaçlar reçete edilecektir.

Tranko Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tranko Buskas kullanımı sırasında bazı yan etkiler ve sorunlar görülebilir. İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaların mutlaka bilinmesi gerekir. Bu noktalar;

 • İlacın etkin maddesi hiyosin-N-butilbromid ve Medapezam olmaktadır. Eğer bunlara karşı bir alerjiniz varsa kullanmamanız gerekir.
 • Megakolon rahatsızlığı olan kişilerin bu ilacı kullanmaması gerekir.
 • Kas hastalığı olarak bilinen miyasteni rahatsızlığı olan kişilerin de ilacı kullanmaması gerekir.
 • Göz tansiyonu olan kişilerin kullanılmaması önerilir.
 • Alkol, uyuşturucu ve ilaç bağımlılığı olan kişilerin kullanmaması önerilir.
 • Kalp yetmezliği ve kalpte ritim bozukluğu olan kişilerin kullanmaması önerilir.
 • İlacın kullanımı sırasında görme sorunları ve bozuklukları görülmesi halinde hemen ilacın kullanımının bırakılması gerekir.
 • İdrar yollarında herhangi bir tıkanıklık sorunu olan kişilerin kullanmaması önerilir.
 • İlaç içinde sükroz maddesi yer aldığı için bu tip ürünlere alerjileri olan kişiler için uygun değildir. Ek olarak şeker hastalarında kan şekerini yükseltme özelliği gösterir.

İlacı kullanırken, mutlaka yukarıdaki konulara dikkat etmeniz ve doktorunuzla olası bir durumu paylaşmanız gerekir.

Tranko Buskas Yan Etkileri Nelerdir?

Tranko Buskas yan etkileri incelendiğinde, diğer ilaçlarda olduğu gibi çok yaygın, yaygın olmayan ve seyrek olarak kategoriye ayrılabilecek sonuçlara rastlanır. Bunların ayrı ayrı incelenmesi gerekir.

Yaygın olmayan yan etkileri:

Kurdeşen, ağızda kuruluk, alerjik durumlar ve ritim bozukluğu yaygın olarak görülen yan etkiler arasındadır.

Seyrek yan etkiler:

İlacın seyrek yan etkileri ise soluk borusunda tıkanma hissi, soluk alma da güçlük veya da yeterli soluk alamama, ciddi alerjik reaksiyonlar, normal olmayan kanamalar ve deride anormal seviyede morarmalar, öfke hali, intihar düşüncesi, huzursuzluk, sinirlilik ve özellikle yaşlı hastalarda uyku durumu görülür.

Çok seyrek yan etkiler:

Hastalarda çok nadir olarak görülen yan etkiler ise sersemlik, baygınlık, geçici konuşma bozuklukları, bellek fonksiyonları, çift ve puslu görme, nöbet benzeri kramplar, idrarın çok koyu renk olması gibi olumsuz durumlar görülebilir.

Öngörülmeyen Yan Etkileri:

Uyuşukluk, adet bozuklukları, kabızlık veya da ishal, yorgunluk, geç reaksiyon görme, bağ ağrısı, az terleme veya da terlemenin tamamen azalması gibi etkiler görülebilir.

Tranko Buskas Fiyatları

Tranko Buskas fiyatı ilaç fiyatlarındaki sürekli değişimden ve güncellemelerden etkilenir. Yani fiyatı her dönem değişmektedir. Bu yüzden de buradan net bir fiyat bilgisi vermemiz oldukça güçtür. Bu tip ilaçlar ancak çok yüksek fiyatlı değildir. Eczanelerde de standart bir fiyat üzerinden satıldığını ifade edebiliriz. Satın almak istediğinizde zaten sizlere reçete edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mide bulantısı, ilacın kullanımı sırasında çok yaygın olarak karşılaşılan bir yan etki değildir. Kişilerde bazı durumlarda yan etki olarak mide bulantısı görülebilir. Ancak sürekli ve aşırı görülen mide bulantısı durumunda mutlaka bu konuda doktorun bilgilendirilmesi gerekir. Doktorunuz, ilacı bırakmanızı sizlerden isterse, buna göre ilacı da bırakmanız gerekmektedir.

Ruhsal gerginliğin azaltılması ve sakinleştirici görevi gören bu tip ilaçlar, psikiyatr uzmanları tarafından yazılır. Ancak tranko biraz da fiziksel ağrıların geçirilmesine yönelik geliştirilen bir ilaç olduğu için, diğer alanlarda uzman olan doktorlar da ilacı yazmakla yetkili olabilir. Aile hekimleri de bu ilacı yazmakla yetkili bir doktordur. Yalnız psikiyatr uzmanları aracılığıyla bu ilacın önerilmesi ve reçete edilmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Tranko benzeri ilaçların ne kadar süre ve ne kadar dozda kullanılacağı, doktor kontrolü sonrasında belirlenebilecek bir durumdur. Şiddetli şikayetleri olan hastalarda sıklıkla günde tek doz önerilir. Toplam kullanım süresi ise ortalama 2 hafta olabilir.

Tranko ruhsal gerginliklerin ve buna bağlı olarak ortaya çıkan ağrıların giderilmesinde kullanılan bir psikolojik ilaçtır.